Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi

Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi

Başvuru Koşulları

Kongre - Yolluk desteği için Kimler - Nasıl başvurabilir;

Konferans-Kongre-Sempozyumun yapılacağı tarihiden en az 1,5 ay önce BAP Birimine başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

a - Mevcut Projeniz üzerinden başvuru:

1- Marmara Üniversitesi'nde görev yapan Öğretim Üyeleri ile Doktora, Tıpta Uzmanlık, Sanatta Yeterlilik eğitimini tamamlamış araştırmacılar dahil oldukları mevcut projeleri üzerinden Kongre - Yolluk desteği alabilirler.
2- Mevcut projeniz üzerinden Kongre - Yolluk desteği almak için bap otomasyon sisteminde başvuru yaparak evraklarınızı BAP Birimine teslim etmeniz gerekmektedir. Başvurunuz İlgili Komisyon toplantısında kabul edildikten sonra Kongre-Konferans'a gidebilirsiniz. 


b- Projesi olmayanlar için başvuru:
1- Marmara Üniversitesi'nde görev yapan Öğretim Üyeleri ile Doktora, Tıpta Uzmanlık, Sanatta Yeterlilik eğitimini tamamlamış araştırmacılar D-Tipi projelere başvurarak yılda bir kez Kongre - Yolluk desteği alabilirler.
2- Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi'nde projesi olmayanlar ise Uluslararası Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Projeleri'ne (D Tipi Proje) yılda bir kez başvurabilirler. Yurtdışı kongre, konferans ve sempozyumlarda bildiri sunmak veya sergi, gösteri ve sunuş için yapılacak projelerdir.
4- Projeniz yok ise ve D tipi proje başvurusu yapmak istiyorsanız tıklayınız.
5- D tipi proje başvurunuz İlgili Komisyon toplantısında kabul edilirse sözleşme imzalamanız için BAPKO'ya çağırılırsınız. Sözleşme imzalandıktan sonra Kongre Konferans'a gidebilirsiniz. 

Bu sayfa Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından en son 01.04.2013 16:03:36 tarihinde güncellenmiştir.